Produkujemy najwyższej jakości pasze dla zwierząt gospodarskich : drobiu, bydła i trzody chlewnej. Ponad 30-sto letnie doświadczenie klasuje  nas jako lidera na Polskim rynku.

W  Agrocentrum naszym głównym celem jest tworzenie nowych, innowacyjnych produktów, oraz programów żywieniowych przeznaczonych dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich.

W swojej działalności umiejętnie integrujemy: z jednej strony świat nauki, z drugiej strony producentów żywca i mleka. W skład naszych produktów wchodzą surowce najwyższej jakości.

Rygorystyczna  kontrola komponentów paszowych, oraz niespotykana stabilność recepturowa sprawia, że produkty Agrocentrum gwarantują efektywną produkcję, oraz bezpieczeństwo zdrowia zwierząt i ludzi. Nasze znaki rozpoznawcze to profesjonalizm, szybkość  w działaniu oraz najwyższa jakość produktów potwierdzona certyfikatami: ISO 22000:2005, GMP+ oraz QS.

Nasi pracownicy to najlepsi doradcy w swojej dziedzinie oraz pasjonaci żywienia i hodowli zwierząt gospodarskich, których mottem przewodnim jest:  „Doradzamy z pasją”.  Wysokiej klasy specjaliści od żywienia zwierząt optymalnie zbilansują dawkę pokarmową  oraz doradzą najbardziej korzystne rozwiązanie, dopasowane do indywidualnej potrzeby każdego z naszych klientów. Nasze pasze to produkty, tworzone z Polskich zbóż, których dostarczają nam Polscy rolnicy – to czyni firmę Agrocentrum, firmą z Polskimi tradycjami a produkty cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko u Polskich Hodowców, ale także za granicą.

Firma AGROCENTRUM została założona 1 lipca 1992 roku. W tym właśnie roku trzech udziałowców zakupiło mieszalnię pasz od Gminnej Spółdzielni w Kolnie. Przez okres 6 miesięcy zmodernizowano zakład i przystąpiono do produkcji pierwszej paszy. W roku 1993 Stanisław Pietruszyński został prezesem Zarządu firmy.

Firma AGROCENTRUM jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, wyłącznie z kapitałem polskim. Obecnie w skład firmy wchodzą wytwórnie pasz i magazyny zbożowe.

Początkowa produkcja pasz w Kolnie wynosiła 300 ton miesięczne. W wyniku modernizacji zakładu i wprowadzeniu trzyzmianowej produkcji w roku 2002 zakład zwiększył wydajność do 7 tys. ton miesięcznie.

Bardzo dobra jakość mieszanek paszowych spowodowała wzrost sprzedaży przekraczający możliwości produkcyjne zakładu w Kolnie. Udziałowcy firmy podjęli decyzję o budowie nowego zakładu. Ze względów strategicznych Wytwórnię Pasz zlokalizowano w Kałęczynie k/Pisza. Na terenie kilku hektarów w ciągu dwóch lat powstał jeden z najnowocześniejszych obiektów produkcyjnych, wyposażony w światowej klasy urządzenia duńskiej firmy Matador. W 2003 roku ruszyła produkcja nowych mieszanek paszowych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne z możliwością produkcji 50 tys. ton miesięcznie pasz, koncentratów i premiksów farmerskich dla drobiu, trzody chlewnej i bydła.

Firma AGROCENTRUM w ciągu ponad 30  lat swojego istnienia zbudowała silną pozycję na wymagającym rynku paszowym dzięki budowaniu trwałych powiązań z dostawcami surowców i naszymi klientami w myśl zasady, że doskonała współpraca zapewni wspólny sukces hodowlany oraz finansowy.

Dane rejestracyjne

Sąd Rejonowy w Białymstoku,
XII Wydział Gospodarczy
KRS: 0000047639

ISO 22000:2005

Wytwórnie Pasz:

Agrocentrum Sp. z o.o.
Kałęczyn 8, 12-200 Pisz
ul. Elewatorska 5, 19-203 Grajewo

NIP: 721-000-13-34,
REGON: 450020758
Kapitał zakładowy: 1.700.000 PLN

Adres:

Agrocentrum Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1, 18-500 Kolno

centrala - tel. +48 87 424 17 60
fax: +48 87 424 17 99
e-mail: biuro@agrocentrum.pl